Nový Alík je tu pro malé i velké děti, a taky pro jejich rodiče

11. 07. 2008 10:29:22
Měřeno věkem, je dětský internetový portál Alík nefalšovaný psí bard. Osm let u psa, to už je vstupenka mezi kmety. A protože poslední dobou bylo jasné, že šediny už nejdou zakrýt, vzala jsem Alíka na designovou a programátorskou veterinární kliniku a zařídila mu pořádný facelift. Moudrost a zkušenost zůstala, k ní se ale přidal moderní a mladistvý vzhled i nové funkce.

***

Když jsem před necelými dvěma lety vyťukala do internetového vyhledávače adresu dětského internetového portálu Alík poprvé jako jeho nová mámatáta, těšila jsem se jako malá holka. A nebylo to od věci, vždyť právě pro holky a kluky Alík už osm let na českém internetu je. Když řeknu, že jsem byla nadšená, zní to možná nadneseně, ale přesně tak to bylo.

alikalik.JPG

Postupně jsem se víc a víc nořila do radostí i strastí dětí, které si na Alíkovi vylévaly svá dětská srdíčka, prosily o radu, ptaly se, vyzvídaly nebo si jen tak hrály, vymýšlely a - popravdě - občas i pěkně "blbly". Třeba při vymýšlení zakázaných slov. Suma sumárum, občas mi z toho štěkalo i po pracovní době.

Nedlouho po mém nástupu bylo ale jasné, že starý Alík už své možnosti vyčerpal a tudíž ho budeme muset převléci do nového. A budu asi trochu neskromná, povedlo se nám to! Už pár dnů Alíka najdete v novém kabátě a aspoň mně se v něm líbí opravdu hodně. Přináší vzdušný, příjemný moderní vzhled i nové možnosti, co na něm podnikat.

Přitom je to pořád ten starý dobrý Alík. Alík pro předškoláky, Alík pro malé školáky, ale i pro ty starší. Alík plný her a omalovánek, soutěží a kluboven. Alík, na kterém se můžou potkávat a seznamovat české nebo česky mluvící děti, ať už jsou zrovna na kterémkoli místě zeměkoule. A také Alík bezpečnější, protože jsme mu teď mnohem lépe nabrousili zuby na podvodníčky a přisprostlíky.

Alík není a nikdy nebyl jen pouhým portálem počítačových her. Nabízí dětem, kteří na něj chodí denně po desetitisících, kromě hraní her také třeba poradnu, v níž jim na jejich mnohdy velmi osobní dotazy (bývá jich i pět set měsíčně!) odpovídají renomovaní odborníci a zrovna jim také radí, jak se z té či oné šlamastyky dostat. Věřte, milí rodiče, velmi poučné čtení i pro vás to je. Doporučuju do naší poradny čas od času zabrousit, možná se o vnitřním světě dětí dozvíte něco, co už jste dávno ze svého dětství zapomněli a pomůže vám to líp pochopit vaše vlastní ratolesti.

Velkou kapitolou, které se Alík soustavně věnuje, je bezpečnost na internetu. Pravidelně a různými způsoby (články, soutěžemi, kvízy apod.) upozorňujeme dětské publikum na opatrnost při poskytování osobních údajů dalším osobám, varuje před nebezpečím setkání s člověkem, kterého poznají pouze přes internet, nebo třeba před zasíláním draze placených SMS. Neustále dětem připomínáme, aby nikomu neznámému neposkytovaly osobní údaje (svoje ani kohokoli jiného).

Protože Alík patří do rodiny zpravodajského serveru iDNES.cz, nepřekvapí, že starší děti si můžou psát své noviny. Právě pro ně je na Alíkovi speciální rubrika Alíkoviny. A děti píšou, některé opravdu příjemně a zajímavě. Podívejte se! alikoviny.JPG

Nový Alík je prostě svěžejší, pestřejší, chytřejší, ale na druhou stranu pořád je to ten, kterého si zamilovaly už statisíce dětí - některé z nich dokonce tak, že dnes nám s jeho administrací pomáhají. Pomáhají dětem řešit neobvyklé situace při práci s Alíkem, ale také zasahují, pokud se objeví nevhodný obsah. Záleží nám na tom, aby rodiče věděli, že Alík je zábavné a zároveň bezpečné místo a proto je o tom docela podrobně informujeme.

Tak pošlete své děti na Alíka a přijďte s nimi!

Radka Páleníková, manažerka alik.idnes.cz

***

Tady si v záznamu několika dotazů a odpovědí z naší poradny můžete přečíst, že šikana není jen bájný fénix, ale tvrdá školní realita:

alikporadna.jpg

Autor: Redakční blog iDNES.cz | pátek 11.7.2008 10:29 | karma článku: 13.91 | přečteno: 5656x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Média

Ondřej Höppner

Nejdivnější kandidáti do parlamentu EU: Miss ráhno slečna Glajchšaltová

Představujeme nejdivnější kandidáty do parlamentu Evropské unie: Miss ráhno slečna Glajchšaltová chce vyváženou Evropu, ne že ne.

19.5.2019 v 6:26 | Karma článku: 12.98 | Přečteno: 581 | Diskuse

Ondřej Höppner

Užitečný idiot, nebo aktivista? Demonstrace proti Benešové jsou děsivé. Je libo deštník?

Užitečný idiot, nebo přičinlivý občan? Kdo je tajemný Mi – Mi? Demonstrace proti nové ministryni mají vážný problém, o kterém se nesmí mluvit. Deštník jako řešení.

18.5.2019 v 18:27 | Karma článku: 31.85 | Přečteno: 1053 | Diskuse

Stisk Studentský deník

Ve svých videích se snažím kombinovat seriózní témata se sarkasmem, říká youtuber Lukefry

Youtuber Lukefry ve svých televizních rozborech několikrát naštval fanoušky Jaromíra Soukupa, přesto by se ve své kariéře chtěl dále věnovat především vážnějším tématům. Youtube podle něj za pár let bude klasické seriózní médium,

18.5.2019 v 13:05 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Ondřej Höppner

Kajínek bez zábran: Petr Kramný je nevinen. Žádná vražda v Egyptě – jen bulvární kydy.

Justiční mafie a podvržené důkazy. Rozhovor, ze kterého mrazí. Koho odsoudí příště? Vás? Nebo vaše děti?

18.5.2019 v 2:04 | Karma článku: 23.66 | Přečteno: 945 | Diskuse

Ondřej Höppner

Benešová je nadějí pro českou justici, zní ze spolku Šalamoun

Nová ministryně spravedlnosti Marie Benešová je velkou nadějí pro změnu justice, zní ze spolku Šalamoun, bojující o nezávislost justice.

17.5.2019 v 15:47 | Karma článku: 28.64 | Přečteno: 852 | Diskuse
Počet článků 57 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 7923
Redakční blog iDNES.cz

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

více

Najdete na iDNES.cz